Materiál ze semináře - Význam experimentu a praktických úloh ve vzdělávání

Ve dnech 23. – 24. března 2012 se v prostorách Hvězdárny Valašské Meziříčí uskutečnil pracovní workshop zaměřený na význam experimentů a praktických úloh v přírodních vědách a ve vzdělávání. Akci pořádala Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. ve spolupráci s Hvezdárňou v Partizánskom v rámci projektu OBLOHA NA DLANI, který je spolufinancován z OP Přeshraniční spolupráce SR ČR 2007-2013.

Níže Vám přinášíme všechny dostupné materiály z tohoto velmi zajímavého setkání. Velkým přínosem byly nejen dvě hlavní zvané odborné přednášky z oblasti kvantové optiky a jaderné a částicové fyziky, ale také prezentace nových vzdělávacích možností Hvězdárny Valašské Meziříčí. Přínosné byly i diskuse a výměna názorů a zkušeností.

 

Prezentace a zvukové záznamy ze semináře

 

EXPERIMENTY S JEDNOTLIVÝMI FOTONY

doc. RNDr. Ondřej Haderka, Ph.D.

ZVUKOVÝ ZÁZNAM - není k dispozici

PREZENTACE (pdf; 4,0 MB)

AUTOMATIZACE A ROBOTIKA

Libor Lenža

ZVUKOVÝ ZÁZNAM - není k dispozici

PREZENTACE (pdf; 3,4 MB)

PROJEKT OBLOHA NA DLANI A JEHO CÍLE

Libor Lenža

ZVUKOVÝ ZÁZNAM - není k dispozici

PREZENTACE (pdf; 0,7 MB)

NOVINKY VE SVĚTĚ JADERNÉ A ČÁSTICOVÉ FYZIKY

RNDr. Vladimír Wagner, CSc.

ZVUKOVÝ ZÁZNAM  (mp3; 31 MB)

PREZENTACE (pdf; 5,4 MB)

ŠKOLNÍ TERMODYNAMIKA

RNDr. Peter Kluvánek, PhD.

PREZENTACE (pdf; 0,6 MB)

 

K dispozici jsou také krátké dokumentační videozáznamy z některých částí semináře.

 

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.