Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

/ 30.04.2013 /

Letošní už 8. ročník Trenačianského robotického dňa se konal ve dnech 24. a 25. dubna 2013 v prostorách Trenčianského výstaviště a byl zaměřen především na žáky a studenty základních a středních škol. Jeho cílem je nejen posoudit zdatnost a rychlost robotů soutěžních týmů, ale také inspirovat mladé lidi k zájmu o technického obory.

Akci pořádá Stredná odborná škola Pod Sokolicami 14, Trenčín a akce se těšila velké účasti nejen ze strany vystavovatelů a soutěžních týmů, ale také návštěvníků a zástupců médií.

Hvězdárna Valašské Meziříčí zajistila na první den dvě přednášky pro návštěvníky, zejména mládež. První z nich stručně seznamovala s přístupy a principy modulárního výukového programu Automatizace a robotika. Mnohem delší druhá přednáška představovala základní přínosy využití automatických sond při průzkumu Sluneční soustavy a především v rozvoji našeho poznání mnoha těles naší planetární soustavy.

Náš pracovní stánek návštěvníkům nabídl možnost samostatného programování našich robotických sestav pod dohledem zkušených odborných pracovníků naší hvězdárny. Těm mladším alespoň stručně představil možnosti robotické stavebnice a způsobu jejího programování a funkce.

Kolegové z Hvězdárny v Partizánskom využili svou vizualizační pomůcku - přenosné digitální planetárium - k seznámení návštěvníků s noční oblohou a tělesy viditelnými na naší obloze. Kromě toho také představili pěknou výstavu s tématikou Kosmických technologií - Automaty versus člověk.

Akce se opravdu podařila, a tak pokud vše půjde dobře, je velmi pravděpodobné, že se příštího ročníku opět zúčastníme.

« Zpět

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.