Projekt nabízí

I když je část projektu orientována na vybudování a posilování vzdělávací infrastruktury v příhraničním regionu Slovenska a České republiky, přesto je velká pozornost věnovaná akcí a programů pro žáky, student,y školy i veřejnost. Projekt tak nabízí řadu příležitostí, jak se do projektu aktivně zapojit.

Obloha na dlani je skvělou možností učit se novým věcem, seznámit se s odbornými astronomickými pozorováními, sami si je vyzkoušet, naučit se zpracovávat napozorovaná data, zúčastnit se inovativních experimentálních programů či kvalitních akcí v oblasti kosmického výzkumu a technologií. Aktivity jsou příležitostí k navázání nových přeshraničních kontaktů, spolupráce, partnerství i přátelství. Možností je celá řada, stačí si jen vybrat a oslovit nás. Všechny aktivity a nabídky jsou bezplatné, jsou hrazeny v rámci rozpočtu projektu. Neváhejte!

Pokud se chcete seznámit s podrobnější nabídku pro školní skupiny, základní i střední školy, či skupin mimoškolních zájmových aktivit hledejte v rubrice Pro školy. Projekt však nabízí také některé aktivity a akce zaměřené i na jednotlivé žáky a studenty.

 

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.