Výstava - Vesmírne observatória

Výstavu tvorí 6 panelov, ktoré popisujú tzv. vesmírne observatória, ďalekohľady a sondy, ktoré snímaju okolitý vesmír v rôznych vlnových dlžkach spektra. Patria medzi ne taký velikáni ako Hublleov vesmírny ďalekohľad, ktorý sníma vo viditeľnej oblasti či Spitzerov infračervený ďalekohľad a dobre známe röntgenové observatórium Chandra. Výstavu si môžu zapožičať bezplatne záujemcovia z Trenčianskeho a Zlínskeho kraja.

Pre bližšie informácie ohľadom výstavy a jej zapožičaní nás môžete kontaktovať.

Autor výstavy: Valentín Korinek

Rok vytvorenia: 2010

Ukážka panelov v menšom rozlíšení k stiahnutiu (pdf; 4,96 MB)

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.