Metodické materiály k aktivitě Laboratoř vědomostí – FYZIKA- ELEKTROMAGNETIZMUS

Obdobně jako pro oblast optiky jsme i pro experimenty z oblasti elektromagnetizmu a elektrostatiky zpracovali tzv. Pracovní a výukové listy. Ty by měly sloužit jako pomoc především lektorům, pedagogům, ale třeba i studentům vyšších ročníků středních škol jako zdroj inspirace.

 

Materiály ve formátu pdf obsahují stručné informace o cílech experimentu; popis jevu, činnosti či úkazu; nezbytné pomůcky; odkazují na obdobné jevy v přírodě a také uvádějí jednoduchá cvičení pro studenty a žáky.

Budeme velmi rádi, pokud se rozhodnete nás navštívit, abychom Vám mohli připravené vzdělávací programy přímo předvést.

Pokud Vás zajímají také experimenty v oblasti optiky, podívejte se na samostatný článek.

 

Pracovní a výukové listy FYZIKA - ELEKTROMAGNETIZMUS ke stažení:

 

ELEKTROSTATICKÝ PINK-PONG (128 kB, pdf)

ELEKTROSTATICKÉ NABÍJENÍ (129 kB, pdf)

KORONA A JISKRA (128 kB, pdf)

MAGNETICKÉ POLE A FEROFLUID (111 kB, pdf)

MECHANICKÉ ÚČINKY JISKER (116 kB, pdf)

TEPELNÉ ÚČINKY ELEKTRICKÉHO VÝBOJE (143 kB, pdf)

VIZUALIZACE MAGNETICKÉHO POLE (138 kB, pdf)


Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.