První přednášky o kosmických technologiích byly úspěšné

Každopádně kosmonautika je něčím, co nás tlačí stále kupředu. Staví nás před nové výzvy, na které odpovídáme novými materiály, technologiemi či postupy. Kosmonautika nás zkrátka nutí dělat věci, které bychom jinak nebyli nuceni realizovat – ale ze kterých máme následně ohromný přínos. Nikoliv na druhé straně Galaxie, ale tady na Zemi...

I proto je tato oblast lidského snažení stále velmi zajímavá a atraktivní. O tom svědčí i zájem ze strany škol a studentů. Celkem se prvního kola přednášek a besed zúčastnilo 251 studentů. Největší počet studentů se akce zúčastnil ve Valašském Meziříčí (120 studentů).

Samotná beseda a prezentace se skládala ze dvou částí, kdy první část popisovala odlišnosti mezi pobytem na Zemi a ve stavu beztíže. Druhá část následně představila celou řadu technologií, které běžně používáme v životě a mnohdy ani netušíme, že mají původ v kosmonautice. Také se ukázalo, jak kosmonautika uspíšila vývoj v nejrůznějších oblastech a kolik oborů pokrývá.

O tom, že kosmické technologie a kosmický výzkum je opravdu stále atraktivní a má před sebou slibnou budoucnost svědčí také slova velikána světové sci-fi literatury Arthura C. Clarka, který prohlásil: „Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného.

V rámci realizace projektu jsou tyto akce naplánované na příští rok, a to nejen na české straně hranic, ale také na Slovensku.

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.