Příběhy kosmických technologií zazněly na Slovensku

V rámci vzdělávací programové aktivity projektu Obloha na dlani a spolupráci s přeshraničním partnerem z hvězdárny v Partizánskom, jsme mohli ve spolupráci s předním českým popularizátorem kosmonautiky, Tomášem Přibylem, navštívit celkem čtyři školy v Trenčínském kraji.

Téma populárních přednášek bylo věnováno přehledu nejzajímavějších aplikací technologií původně určených pro výzkum a dobývání vesmíru, které časem našly uplatnění i na Zemi v našem každodenním životě.

Série přednášek započala 25. dubna na základní škole v Považské Bystrici a pokračovala na Piaristickém gymnáziu v Trenčíně. Druhý den zazněly další dvě přednášky v kulturním středisku v Prievidzi a na základní škole v Partizánskom.

Za hladký průběh vděčíme především bezchybné organizaci ze strany našeho přeshraničního partnera a také zájmu studentů a žáků, k nimž se na oplátku dostala spousta nových informací a dosud netušených souvislostí.

Poděkování patří také přednášejícímu Tomáši Přibylovi z Brna, který bývá již pravidelným hostem našich podzimních kosmonautických seminářů

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.