Význam experimentu a praktických úloh ve vzdělávání

O víkendu 23. - 24. března 2012 se v prostorách Hvězdárny Valašské Meziříčí uskutečnil pracovní workshop projektu Obloha na dlani zaměřený na význam experimentů a praktických úloh v přírodních vědách a ve vzdělávání. Setkání bylo jednou z důležitých akcí aktivity 'Laboratoř vědomostí'. Shlédnout můžete několik videí dokumentujících experimentální programy, které účastníkům byly předvedeny. Podrobnosti o průběhu akce se dozvíte v samostatném článku, který naleznete v sekci Podařilo se nám.

Tomáš Pečiva - konstrukce Galileova dalekohledu

Tomáš Pečiva - lom a disperze světla

Tomáš Pečiva - spektrum

Tomáš Pečiva - použití polarizace

Tomáš Pečiva - rozptyl světla

Peter Kluvánek - snížený tlak

Peter Kluvánek - tlak atmosféry, experiment s novinami

Peter Kluvánek - tlak atmosfér, experiment se sklenicí vody

Peter Kluvánek - tlak atmosfér, experiment s plechovkou

Peter Kluvánek - bimetalový pásek, měření teploty

Peter Kluvánek - pára koná práci

Libor Lenža - robot 'Spirit'

Libor Lenža - robot 'Spirit'

Libor Lenža - robot 'Kuličkátor'

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.