TZ 01-2010 Astronomie z oběžné dráhy – mezinárodní seminář

Tisková zpráva projektu 01/2010

Právě oblast spojující astronomii a kosmonautiku bude hlavním tématem mezinárodního vzdělávacího semináře realizovaného v rámci projektu Obloha na dlani.

Zveme všechny zájemce o moderní techniku, kosmonautiku, raketovou techniku, nové technologie i pilotovanou kosmonautiku a kosmický výzkum k účasti na vzdělávacím semináři Kosmonautika a raketová technika s tematickým zaměřením na Astronomii z oběžné dráhy.

Akci pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. ve spolupráci s Hvezdárňou v Partizánskom v rámci aktivity Kosmické technologie ve dnech 26. - 28. listopadu 2010. Součástí semináře bude i výstava připravená našim partnerem s názvem Vesmírne observatória.

Mezi přednášejícími najdete přední české i slovenské odborníky a specialisty na kosmonautiku, astronomii, raketovou techniku i kosmické technologie.

Akce je určena mladým zájemcům z České i Slovenské republiky. Akce je realizována v rámci projektu Obloha na dlani, díky kterému můžeme včas nahlášeným účastníků z řad studentů a výjimečně také žáků vyšších ročníků základních škol uhradit náklady na ubytování (hotel Apollo) a zajistit a uhradit stravu v průběhu semináře.

Projekt je spolufinancován z Operačního programu Přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013. Tato akce je realizována s finanční výpomocí Zlínského kraje.

Další informace poskytne:

František Martinek, Hvězdárna Valašské Meziříčí
Telefon: 571 611 928
E-mail: libor.lenza@astrovm.cz
Datum zveřejnění: 9. listopadu 2010

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.