Zahájena evaluace experimentálních programů

/ 21.12.2011 /

Jednou z klíčových aktivit projektu Obloha na dlani je rozvoj vzdělávání a příprava vzdělávacích programů z oblasti přírodních věd experimentálního charakteru.

Vzdělávací programy jsou inovativně připraveny a zaměřeny především na vybrané fyzikální experimenty z optiky, elektromagnetismu a elektrostatiky. Praktické pokusy jsou doplněny stručnými teoretickými východisky a závěry nezbytnými pro pochopení a vysvětlení prováděného experimentu a jeho výsledků.

Programy jsou připraveny a nyní bylo a je potřeba ověřit tyto programy v praxi, tedy ve výuce se studenty. Proto jsme nabídli školám bezplatnou návštěvu omezeného počtu těchto vzdělávacích akcí v rámci evaluace inovativních experimentálních programů. Akce se ve školách setkaly s velkým ohlasem a již teď máme dohodnuty evaluační akce i v roce příštím.

 

Co zatím nabízíme?

 

Modul - OPTIKA

Program inovativní a zábavnou formou experimentů přibližuje žákům a studentům svět optiky, optických přístrojů a dalších zajímavých aplikací s důrazem na jejich význam a využití v praxi.

Modul - MAGNETISMUS

Nejen, že naštěstí žijeme v magnetickém poli naší planety, ale magnetické pole, jeho účinky a efekty běžně využíváme v mnoha přístrojích a zařízeních. Vzdělávací program je orientován na zobrazování magnetického pole.

Modul - ELEKTROSTATIKA

Experimenty demonstrující vlastnosti elektrostatického pole a jeho vlivu na své okolí včetně člověka. Vzdělávací program využívá vizuálně atraktivních experimentů. ných a zvukových jevů, které jsou závislé na velikosti náboje

Podrobnější infromace k akcím Vám rídi na požádání zašleme!

 

Jak to vypadalo při akcích

 

Jen pár snímků z realizace prvních evaluačních akcí experimentálních programů z oblasti fyziky.

Ukázka prostorového uspořádání magnetických siločar pomocí ferrofluidu.

 

Názorná ukázka principů optických soustav.

 

Efekty polarizace na vlastní oči.

 

Máte zájem se akce se svými žáky či studenty zúčastnit?

 

Pokud máte o realizaci akce zájem i pro své žáky či studenty, neváhejte a ozvěte se nám. Akce pro vás připravíme výhradně v přednáškovém sále Hvězdárny Valašské Meziříčí, p.o. Akci pro vaše studenty nabízíme zcela zdarma s prosbou, zda-li se budou podílet na evaluaci těchto akcí formou vyplnění následného krátkého dotazníku.

Pokud máte o návštěvu akcí ve vyhrazených termínech zájem, prosím kontaktujte nás na telefonním čísle 571 611 928 (pan Tomáš Pečiva), případně osobně nebo e mailem na tpeciva@astrovm.cz.

Těším se na Vaší návštěvu a spolupráci!

« Zpět

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.