Workshop o experimentech a praktických úlohách ve vzdělávání

/ 13.02.2012 /

Podrobnější a průběžně aktualizované informace o připravované akci najdete v sekci Akce v podsekci Připravujeme.

Cílem workshopu je zamyslet se nad významem, přínosem a perspektivami této formy vzdělávání v současném systému, představit připravené experimentální vzdělávací programy pedagogům, kolegům z jiných hvězdáren, zástupcům vzdělávacích institucí, studentům a poskytnout i dostatek prostoru pro neformální setkání, diskusi a navázání funkční přeshraniční spolupráce.

Pokud máte o akci zájem doporučujeme se včas přihlásit. Budeme rádi, pokud informaci o připravované akci předáte dále svým kolegyním, kolegům, studentům či žákům.

Podrobnější informace s programem a přihláškou.

« Zpět

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.