První série přednášek o kosmických technologiích

/ 15.10.2011 /

Během přednáškového turné jsme postupně navštívili gymnázia ve Valašském Meziříčí, Rožnově pod Radhoštěm, Slavičíně a Odbornou průmyslovou školu v Otrokovicích. Celkem se prvního kola přednášek zúčastnilo 251 studentů. Největší počet studentů se akce zúčastnil ve Valašském Meziříčí (120 studentů).

Samotná beseda a prezentace se skládala ze dvou částí, kdy první část popisovala odlišnosti mezi pobytem na Zemi a ve stavu beztíže. Poutavé povídání líčilo útrapy, se kterými se musí kosmonauti vypořádat jak při pobytu na vesmírné kosmické stanici, tak i po návratu zpět na Zemi.

Druhá část následně představila celou řadu technologií, které běžně používáme v životě a mnohdy ani netušíme, že mají původ v kosmonautice. Také se ukázalo, jak kosmonautika uspíšila vývoj v nejrůznějších oblastech a kolik oborů pokrývá.

V rámci realizace projektu jsou tyto akce naplánované na příští rok, a to nejen na české straně hranic, ale také na Slovensku.

 

 

Fotogalerie

 

« Zpět

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.