Připravujeme workshop - Astronomická pozorování ve vzdělávání

/ 23.07.2012 /

Dovolujeme si vás pozvat na workshop s názvem 'Astronomická pozorování a jejich využití ve vzdělávání' zaměřený na praktická astronomická pozorování a potenciál jejich využití ve vzdělávání. Součástí workshopu bude teoretická část, praktické úlohy a pozorování, představení pozorovací techniky a metodik, ale také souhrn nejnovějších teoretických poznatků z astronomie a astrofyziky. Významnou součástí programu budou praktická pozorování, a to jak denní (pozorování Slunce) tak noční oblohy včetně ukázek využití moderní pozorovací techniky v podobě přenosných dalekohledů a CCD kamer.

Akce se koná ve dnech 21. – 23. září 2012.

Pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. a Hvezdáreň v Partizánskom v rámci projektu OBLOHA NA DLANI, který je spolufinancován z OP Přeshraniční spolupráce SR&ČR 2007-2013.

Podrobnější infoermace naleznete v sekci připravujeme.

« Zpět

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.