Příběhy kosmických technologií pro střední školy

/ 01.10.2011 /

Důležitou součástí projektu Obloha na dlani zaměřeného na rozvoj vzdělávacích programů a metod pro žáky a studenty je také tématika kosmonautiky, kosmických technologií a logicky také využití pokroků tohoto oboru pro všední a každodenní život člověka. Navázali jsme kontakty s předními publicisty a odborníky na kosmonautiku, kteří nám pomáhají připravovat celou řadu vzdělávacích a metodických materiálů, ale také přímo realizovat akce na školách.

Jedním z těchto odborníků je Ing. Tomáš Přibyl z Brna, který je autorem metodického a vzdělávacího materiálu Příběhy kosmických technologií, který je doplněním stejnojmenného vzdělávacího programu určeného především studentům středních škol, případně vyšším ročníkům škol základních.

Právě tento odborník přednese celkem čtyři přednášky v rámci první série těchto akcí pro střední školy na české straně. První dvě akce se uskuteční v pondělí 10. října 2011. Gymnázium Valašské Meziříčí navštíví v době od 8:00 - 9:30 a následně se přesune na Gymnázium v Rožnově p. Radhoštěm, kde akce začíná v 10:50. Následující den, tedy úterý 11. října 2011 se přesuneme na Gymnázium Slavičín, kde začínáme v 8:30 a první sérii ukončíme na Střední průmyslové škole v Otrokovicích od 11:50 hodin.

Kromě připravené prezentace budou mít účastníci možnost  shlédnout vybrané videozáznamy z práce v kosmickém prostoru, prohlédnout si ukázky kosmických technologií používaných v běžném životě a v rámci besedy se také dotázat předního odborníka na to, co je zajímá.

Stejné akce připravujeme i pro další české a slovenské školy. Pokud máte o danou akci zájem i na vaší škole, neváhejte nás kontaktovat. Pokud to bude jen trochu možné, velmi rádi Vám vyjdeme vstříc.

Projekt je spolufinancován z Operačního programu Přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013. Tato akce je realizována s finanční výpomocí Zlínského kraje.

« Zpět

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.