Digitální planetárium poprvé na české straně hranice

/ 20.04.2012 /

Projekt Obloha na dlani přináší ukázky programů v přenosném digitálním planetáriu i do České republiky. Hlavní partner projektu Hvězdárna v Patizánskom ve spolupráci s partnerskou Hvězdárnou Valašské Meziříčí, p.o. připravili půldenní návštěvy ve třech městech Zlínského kraje. Tyto akce mají velký ohlas u slovenských škol.

Žáci se během třicetiminutového programu seznámí s orientací na noční obloze, naučí se poznávat základní souhvězdí a zopakují si základní informace o Sluneční soustavě.


Termíny realizace programů jsou:

3. května - UHERSKÝ BROD, Dům kultury - Velký sál
Program bude uskutečněn ve spolupráci s Hvězdárnou Uherský Brod a místními základními školami.
Začátek programu v 10:00 hod.


10. května - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ, Základní škola Masarykova
Začátek programu v 10:30 hod.


17. května - ZLÍN, Základní škola Dřevnická
Začátek programu v 10:00 hod. 

« Zpět

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.