Metodické materiály k aktivitě Laboratoř vědomostí – ROBOTIKA

Metodický list obsahuje informace o základních programovatelných funkcích daného robota (sestavy) a popis úkolů, které může řešit. Jsou zde uvedeny také algoritmy. Pracovní list uvádí informace o konstrukci daného zařízení, jeho specializaci a dostupná osazená čidla. Posledním materiálem je tzv. Úkolový list, který podrobně popisuje a rozebírá řešené úlohy, včetně "Screeshotu" z programovacího prostředí MINDSTORM. Pro každý typ sestavy (robota), které jsme testovali, jsou materiály zpracovány samostatně, tak jsou také zveřejněny na této webové stránce.

Výše uvedené materiály by měly sloužit především lektorům, pedagogům, ale třeba i žákům a studentům jako pomoc a zdroj inspirace. Proto jsou doplněny i obrazovými materiály, podrobnějšími popisy programování, které by měly významně usnadnit jejich případné použití v praxi.

Budeme velmi rádi, pokud se rozhodnete nás navštívit, abychom mohli připravené vzdělávací programy předvést vašim žákům a studentům, kteří by tak měli možnost, zkusit si roboty naprogramovat.

Pokud Vás zajímají také experimenty v oblasti optiky, podívejte se na samostatný článek, pokud experimenty z elektromagnetizmu a elektrostatiky podívejte se na jiný článek.

 

Metodické, pracovní a úkolové listy ROBOTIKA ke stažení:

 

ROBOT NA PÁSOVÉM PODVOZKU

 

Metodický list (198 kB, pdf)
Pracovní list (246 kB, pdf)
Úkolový list (708 kB, pdf)

ROBOT NA KOLOVÉM PODVOZKU

 

Metodický list (176 kB, pdf)
Pracovní list (235 kB, pdf)
Úkolový list (457 kB, pdf)

ROBOT BADATEL

 

Metodický list (209 kB, pdf)
Pracovní list (244 kB, pdf)
Úkolový list (715 kB, pdf)

ROBOT MANIPULÁTOR - TŘÍDIČ KULIČEK

 

Metodický list (209 kB, pdf)
Pracovní list (262 kB, pdf)
Úkolový list (1 301 kB, pdf)

ROBOT – ZÁVODNÍ AUTO

 

Metodický list (230 kB, pdf)
Pracovní list (190 kB, pdf)
Úkolový list (812 kB, pdf)

ROBOT – MER - MARSOVSKÉ VOZÍTKO SPIRIT

 

Metodický list (166 kB, pdf)
Pracovní list (205 kB, pdf)
Úkolový list (596 kB, pdf)

ROBOT NA PÁSOVÉM PODVOZKU K EVALUAČNÍM PROGRAMŮM

Metodický list (218 kB, pdf)
Metodický list A (158 kB, pdf)
Pracovní list (235 kB, pdf)
Úkolový list (778 kB, pdf)
Úkolový list A (890 kB, pdf)

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.