Informační brožura k aktivitě Laboratoř vědomostí

Jednou ze stěžejních aktivit, do které jsou zapojeni oba partneři projektu, je aktivita Laboratoř vědomostí. Jejím cílem je přinášet nové vzdělávací programy s aplikací inovativních přístupů ke vzdělávání. Programy vycházejí ze dvou základních východisek, a to z využití moderních technologií a principu experimentu, vlastní zkušenosti, vlastní práce.

První přístup se silněji projevuje v aktivitách vedoucího partnera Hvezdárne v Partizánskom v podobě pořízení přenosného digitálního planetária. Druhý přístup pak ve vyvinutém systému inovativních vzdělávacích programů na straně Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o.

Informační brožura Laboratoř vědomostí Vám přináší základní informace o jednotlivých vzdělávacích programech, technickém vybavení, obsahu i možnostech jejich využití v rámci výuky, mimoškolních i zájmových aktivit nebo aktivit popularizačních.

Materiál je z praktických důvodů rozdělen do dvou hlavních částí podle partnerů. Části jsou dále děleny dle skupin programů. Podrobnější informace jsou uvedeny v úvodech hlavních částí věnovaných nabídce partnerů.

Informační brožura ke stažení v elektronické podobě (pdf; 1,7 MB).

Brožura je určena nejen zástupcům škol, pedagogickým pracovníkům, ale také žákům vyšších ročníků základních škol a studentům škol středních. Projekt je spolufinancován z Operačního programu Přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013 a Zlínským krajem.

Budeme velmi potěšeni, pokud naší nabídky využijete.

Pokud máte o brožuru zájem i v tištěné podobě, je k dispozici u obou partnerů, případně si o její zaslání můžete napsat na jejich kontaktní adresy.

 

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.